VIESSMANN Kombi özellikleri


Viessmann

Yorum 1

Yorum 2

 • viessman-kombi

VIESSMANN Kombi hakkında ne düşünüyorsunuz?

VIESSMANN Kombi hakkında yorumlar

ayhan

06 Ocak 2014 Pazartesi - 13:04

winssmnn kombim var yoğuşmalı bir kombi ılk bir yıl tıkır tıkır çalışan kombi 1 yıl dolduğundan dolayı servisi çağırdım yıllık bakım yaptırdım yaptırmaz olaydım servis denilen bilgisiz cahil neyin ne olduğunu bilmeyen çıraklıktan yetişmiş bu işin kombi servisi olmuş çoluk çocuktan ibaret birini yollamışlar kombimi mahvettiğinle kalmadı birde arıza çıkartıp oda şöyle kombimin basınç kazanı patlak olduğundan değişmesi gerektiğini aksi taktirde devamlı basıncının düşeceğini söyledi peki bu arızayı nasıl tespit ettiğini sorduğumda biz bu işi 13 yaşından beri yapıyoruz demeside anasının karnından kombiyle dünyaya gelmiş diye düşünürsünüz birde servis için geldiğinde evime sanki dışarda sevgilisi bekliyomuş gibi bi aceleler bir sıkıntılı anlatamam ben bir şey sorduğumda san ki hakaret ediyomuşum gibi cevaplar neyse uzun lafın kısası kombim şu anda sıcak suyu açtığımda sessiz çalışn kombim güm diye yanıyor randumansız çalışması ayrı ısıtması eskısı gibi değil bunu yapanda izmir bayraklı winssmann servisidir hiç kimsede memnun değildir kendilerinden yaptıkları servis değil tam bi saçmalık bilgisiz elemanlarla servis işletilmez burdan da duyurulur kendilerine

Cevapla

  ozkan

  29 Nisan 2014 Salı - 13:42

  denizlide dogalgaz mahallemize yeni döşendi.kombi araştırıyorum, fakat yorumlara bakıyorum servis ücretide pahalı VIESSMANN almayı aklımdan Çıkarıyorum………..

  Cevapla

murat karakömür

08 Aralık 2013 Pazar - 12:20

Merhaba,

Sayın VIESSMAM 3 yıldır sizin konbinizi kulanmaktayım, fakat aldığımız yıldan beri konbiniz,

su akıtmaktadır üç senedir. Gelen servisler garanti sürecinde ve şu anda henüz arzayı gideremediler üç gün önce çağırdığımız

yeni başlayan bayinizde 165 tl ücret karşılığında yaptılar fakat arzayı çözemediler. Daha önce garanti kapsamındayke merkezinizide

aramama rağmen bu arzayı gideremediler. Konu ile ilgili mağduriyetimin giderilmesini gerekirse konbinin değiştirilmesi hususunda desteğinizin rica ederim.

Adresim : Gürsel Mah. tümleç sok. no : 77 kağıthane / İST.

Servisin yazmış olduğun seri numara : 7464530047389101

İyi çalışmalar

Cevapla

fuat

27 Kasım 2013 Çarşamba - 09:40

2013 agostostaVIESSMANN kombi taktırdık Erzincan da hiç çalıştırdık ilk kez hemen arıza verdi. 15 günde problemi çözemediler öehirlerdeki servisleri seçerken hangi kriterlere bakıyorlar erzincandaki servis sıfır ilgi ve alaka yok en önemlisi ankaradaki yetkililere haber verdiğim halde takip edilmedi bu yüzden merkezi kınıyorum.

Cevapla

Bedri Yalçın

04 Kasım 2013 Pazartesi - 12:45

2012 de almış olduğum kombi 2. kez arıza yapıyor (bazen sıcak suyu açınca petekler ısınıyor, yada petekler ve sıcak su aynı anda ısınıyor) 21.10.2013 tarihinde gelen servis elemanı ise bize kombinin arızalı olmadığını hepey bi dayatmaya çalıştıktan sonra arıza durumunu kabul etti. Nasıl derseniz servis elemanı bizim sıcak su değil de soğuk su açtığımızı bu yüzden suyun ısınmadığını (ben bir senedir nasıl sıcak su aldıysam) söyledi ama ne hikmetse ustanın (?) her olmaz dediği oldu (sıcak suyu açınca petekler ısınmaz dedi – ısındı; hem petekleri hem de sıcak suyu aynı anda ısıtmaz dedi – her ikisi de ısındı). Hadi neyse bunları kabul edip adım motoru arızalıdır dediler 5 gün sonra (bu arada beni 3 gün parça kargoda deyip oyalamaları ayrı) gelip yeni adım motorunu taktılar. İki gün sonra 29.10.2013 aynı sorun ortaya çıktı servis elemanı geldi ve bir kaç denemeden sonra değiştirdikleri adım motoru yine arızalandığını söyleyip yenisi gelince değiştireceklerini söyledikten sonra gitti. Şimdi bizim komedi başlıyor 04.11.2013 servisten arandım arızayı gidermek için geldiklerini söylediler. Gelen elemanlar da öncekiler gibi hepey bi aç kapa yaptıktan sonra (bu arada bu ayki su faturam önceki aya bakarak tam 25-30 tl fazla geldi çünkü hep sıcak su bekledik 5-10 dk banyoda) arıza durumu ortaya çıkmadı (zaten bu arıza bazen olmakta sürekli olan bi durum değil) servis raporuna kombi çalışıyor deyip imzalamam için önüme koydular bende 29.10. da gelen usta neden rapor tutmadı dedim -onun arızayı tespit ettiği için parça sipariş verdiğinden dolayı raporu daha sonra tutacakmış ve şu an da kombide arıza durumu ortaya çıkmadığı için bu raporu tutmayacaklarını söylediler.
Ancak bukadar olur bir usta gelecek şu parçanız arızalı değişecek dedikten sonra gidecek başka usta gelecek yok bu kombi çalışıyor ama raporu işlerine gelince tutacaklar. Bu yazıyı yazdığım sırada oğlum bir daha çağırdı ve sıcak suyu açtığmızda yine peteklerimiz ısınıyor ve sıcak suyumuz buz gibi. Benim bildiğim şu ki bir işi bilmiyorsan yapmayacaksın insanları mağdur etmeyeceksin.
VİESSMANN VİTODENS 100 ALACAKLAR SİZE BASİT BİR TAVSİYEM EN KÖTÜ TÜRK MALI BİLE BU KOMBİDEN DAHA DEĞERLİ, PARANIZIN ÇOĞU CEBİNİZDE KALACAK VE İŞ BİLMEYEN USTALARLA MUHATAP OLMAYACAKSINIZ.

Cevapla

  CENGİZ

  05 Aralık 2013 Perşembe - 13:40

  BEDRİ BEY SORUN ÇÖZÜLDÜ MÜ? AYNI SORUN BENDE DE VAR ÜSTELİK CİHAZ HENÜZ 80 SAAT ÇALIŞMIŞKEN :))

  Cevapla

cihan uysal

08 Şubat 2013 Cuma - 06:43

arkadaslar bana yardımcı olurmusunuz vıesman 24 kw aldım hıc dınlenmeye gecmıyor uyumamaya gecmıyor yogusmasız benımkı acaba bunun uyuma ozellıgı varmııdır.

Cevapla

www.dinisohbet.net

24 Ocak 2013 Perşembe - 19:04

bu kombi ne iş yav çözemedimki ben

Cevapla

burak

08 Ocak 2013 Salı - 15:21

herkese selam, ben 2009 dan beri wiessmann vitopend 100 kombi kullanıyorum.hatta bu siteden etkilenerek aldım ama bizim burda düzensiz akım oldugunu bbildiğim için regretörde taktırdım 3 sene oldu bu yaz bakım yaptırdım ustası hiçbişeyi yok dedi 3 sene daha bakıma gerek olmadığını söyledi.bence sessiz güzel yakışıklı bir kombi tek şikayetim arada bir kendi kendine ısıtma test moduna giriyor suyu açmaya korkuyorum 80-90 derece sıcak su gönderiyor 1-2 defa haşlandığımı biliyorum…ayar düğmeleriyle oynamayın diyorlar ama oynamadığım zamalradada aynı şeyi yaptı…sebebini hala bulamadım akım mı? diğer eşyaların elektrik çekimimi anlamam..ama ben memnunum bana şükür benim yaptırdığım bakımı dışında 70 tl hiçbir masrafı olmadı..tavsiye ederim…zaten her eşya biraz şans işi..iyiside denk gelir sorunlusuda..syg.

Cevapla

Mehmet YÖNTE

08 Ocak 2013 Salı - 11:26

SAKIN HA!!!
2008 Yılında Viesmann Vitodens yoğuşmalı kombi aldım. (Emsallerinden bayağı pahalı idi) 2009 yılında anakart yandı, servis bunun Türkiye’de bir ilk olduğunu :-) sorunun şehir şebekesindeki dalgalanmadan kaynaklandığını söyledi, oysa komşularımın kombileri ne hikmetse bu dalgalanmadan hiç etkilenmedi, garanti kapsamına alınması için zor güç servisi ikna ettim, tekrar aynı arızayı verirse parça parasını (yaklaşık 600 TL) alacaklarını söyleyerek 2 günlük bir beklemeden sonra anakartı değiştirdiler. Kombinin arka kısmından su fışkırmaya başladı tekrar servisi çağırdım, geldiler manometreyi değiştirdiler cihazım garanti kapsamında olmasına rağmen ikinci el manometre taktılar, buna da eyvallah dedik. Şimdi ise doldurma vanası arızalandı ve sürekli kazana su alıyor, yine servisi çağırdım bir vana için 120 TL para istediler. Başka marka kombilerin doldurma vanalarının fiyatlarına baktım 20-30 TL arasında değişiyor. Hatta bir tanesi 20 TL işçilik 6 TL vana parası 26 TL ye değişim yapıyor. Kombiyi satın aldığım firmayı aradım fiyatın diğer markalardan neden bu kadar fazla olduğunu sordum, “Mercedes marka arabayla Murat 124 Marka arabaya binmek arasındaki fark gibidir, birinin parçası pahalı diğerininki ucuz bu kaliteden kaynaklanıyor dedi” Kardeşim bizim mercedesin :-) 120 TL lik doldurma musluğu kaliteli de neden 4 yılda arıza verdi? neden bir sene içerisinde kartı yandı, neden manometre arızalandı? Bizim mercedesin (kombinin) manometresi bozulunca neden ikinci el parça taktın, mercedesi aldıkta tofaşın servisine mi götürdük de 124 ün parçasını takıyorsun? Kombi alacaklar sakın Viesmann a yaklaşmayın, hatta viesmann satan işyeri veya servis görürseniz diğer kaldırıma geçin. Fazla Para Vermek Kaliteli Mal Aldığınız Anlamına Gelmiyor.

Cevapla

  ümit sa

  08 Haziran 2014 Pazar - 03:03

  zaten ürün hiçbir zaman arızalı olamaz. su ile alakalı oluyorsa genel su tesisatındaki basınçtan, elektrik ile alakalı ise şehir elektrik şebekesinden olur..

  Cevapla

Veysel DİKBIYIK

06 Aralık 2012 Perşembe - 18:36

Ben Bandırma da ikamet etmekteyim okul idarecisiyim bir sürte önce İzmir’e babamın ameliyatı için gitmiştim apar-topar gittiğim için kombiyi kapatmayı unutmuştum, bir-iki gün sonra kombiyi açık unuttuğumu hatırlayınca komşuma telefon ederek doğal gaz vanasını kapatmasını rica etmiştim o da hem vanayı kapatmış hem de şarteli indirip yeniden kaldırarak kombiyi devre dışı bırakmıştı.döndüğümde kombiyi bir türlü çalıştıramamıştım.Bandırma Viesman servisine telefon edip durumu anlattığımda İsminin UĞUR olduğunu söyleyen servis yetkilisi ;”Kombiyi nasıl çalıştırmam gerektiğini bana telefonda izah etmişti.Söylediklerini yaptığımda kombi çalışmaya başladı.Ben de yeniden kendisini telefonla arayarak ;Sizin gibi dürüst esnaflar oldukça bu MEMLEKET BATMAZ kardeşim diyerek teşekkür ettim.Evet gerçekten böyle düşünüyorum çünkü servis yetkilisi ben kendisine durumu aktardıktan sonra- tamam gelip bakayım deyip tamamen kombiyi söküp şu kadar para….diyebilirdi.isteyebilirdi.VİESSMAN böyle esnafların sayısını artırmalı daha doğrusu tarihimizde buna benzer binlerce örnek var ..ama günümüzde tuzun koktuğu gerçeğini gördükçe..UĞUR kardeşimden ve diğer dürüst çalışan esnafımızdan Allah razı olsun

Cevapla

  Tuğrul ÇANKAL

  18 Aralık 2012 Salı - 20:27

  Bende Vitopend 100 modelini Mersin ilinde kullanıyorum. Mersin sıcak bir yer olmasına rağmen günlük 10 m2 altına düşmüyor yakıt. Evim 3+1 155 m2 yeni daire izoleli herşeyle yeni.Orta katta. alt dairede kombi var üst daire klimayla ısınıyor. 24 saat kullanıyorum kombimi hiç kapatmyorum. Sizce bu şekil normalmi ?

  Cevapla

ahmet er

12 Kasım 2012 Pazartesi - 11:54

baymak kombi kullanmaya yeni başladım ancak çok ses yapıyor rahatsız eder derecede sizce normalmi

Cevapla

erhan beyy

26 Eylül 2012 Çarşamba - 10:33

viessmann vitodens 100 yoğuşmalı kombi hakkında yorumlarınız nedir 100 m2 oturma alanı için kullanılacak 7.4 m petek kullanılacak. 3 yıllık bir konut

Cevapla

recep dede

13 Temmuz 2012 Cuma - 07:30

vallahi ben servis ve parçaya ulaşımdan rahatsızım yani garantim bitti ama servis parça vermiyor illaki kendileri takacak yani basit bir musluğadamı servis ücreti vereceğiz.ayıp vallahi.

Cevapla

cihan aydogan

03 Temmuz 2012 Salı - 06:06

wiessman VITOPEND-100 her elektirik gidip geldiginde servis isigi yanıyo kardesim ya bole kombimi olur lanet olsun ya bunu duvarımdan sokup atacam

Cevapla

kerim engin saraç

02 Nisan 2012 Pazartesi - 16:16

merhaba arkadaşlar kombi olarak vıessman kombi vıtopend 100 yoğuşmasız düşünüyorum evim 140 m2 kare petek boyu toplamı 9 metre bu şartlarda vitodance yoğuşmalı kombi bana uygun olurmu kararsız kaldım ve ayrica servis ağı nasıl kullanan arkadaşlardan yorum ve öneri bekliyorum saygılarımla kerim engin saraç

Cevapla

tuncay çakır

10 Şubat 2012 Cuma - 10:25

slm arkadaşlar 2 yıl önce dogal gaza geçdim ve eca kombi aldım ,45 dereceyi geçmedigim halde fatura 320 280 250 geldi ve 970 tl ye aldıgım kombiyi 3 ay kullanıp 400 tl ye sattım ve protermi tavsiye üzerine aldım bu sene evime dış cepe yapdım 45 dereceyi hiç geçmedim halde ocak ayı faturam 319 tl kombilerin hepsi aynı ülkemizde dogal gaz çok pahalı artık gelen faturayı ödemekden başka çare yok

Cevapla

UNAL CAT

09 Ocak 2012 Pazartesi - 14:46

viesman vidopent100 yogusmasız kombi kullanıyorum menmun degilim 24 saate 12 metrekup yakıyor.Yetkili servisi cagırdım ama normal dedi gitti.

Cevapla

rasim ataman

02 Ocak 2012 Pazartesi - 01:58

viesman alın bir kere alın derim başka biişi dememe gerek yok … cok memnunum :.(3 yıldır maşallah tık yok yakıt harika)

Cevapla

ALİ BURAN

23 Aralık 2011 Cuma - 08:03

ben 6 senedir vitadent 333 kullanıcısıym.kombi çok güzel ve ekonomik ama bu güzelim aletin kayseri servisinde tam bi ticari zihniyet var. 3 senedir kombimin düzenini bozdular, ilk kurulum daki verim ve memnuniyetim yok.VIESSMANN kendisine ait kayseri bölge sorumlularınada konuyu iletmeme rağmen hiç bir ilgi alaka yok.Neden kayseri de tek özel servis var anlamak mümkün değil, verin iki tane daha servis,kim hizmet veriyorsa o işini yapsın.

Cevapla

hasan bozdoğan

22 Aralık 2011 Perşembe - 03:48

evinin izalaoyonu olmayan arkadaşlara önerim, yanmaz kağıt alıp, onu duvarla petek arasına koymalarıı öneriyorum.faydasını göreceklerdir..saygılar…

Cevapla

1 3 4 5