FERROLİ Kombi özellikleri


Ferroli

Yorum 1

Yorum 2

 • ferroli-kombi

FERROLİ Kombi hakkında ne düşünüyorsunuz?

FERROLİ Kombi hakkında yorumlar

ilker

23 Mart 2012 Cuma - 12:14

ferroli markasını 7 yıldır kullanıyorum hiçbir çözümsüz sorun ile karşılaşmadım

Cevapla

Mehmet Ali ARIKAN

11 Ocak 2012 Çarşamba - 11:41

Arkadaşlar ben ODTÜ mezunu bir malzeme mühendisiyim.Ferroli kombi Arif Bey’inde söylediği gibi çok iyi bir kombi.Hatta en iyi kombilerden biri! Ama sizin amacınız farklı olduktan sonra yapıcak bir şey yok. Bana ulaşmak isteyenler mehmetali0651@hotmail.com adresinden ulaşabilir.

Cevapla

  CENK

  23 Ocak 2012 Pazartesi - 09:47

  açıkçası kimseye ferroli marka kombi almayın demiyorum. ama ben bu marka bir kombi kullandım ve yazımda da belirttiğim sorunları yaşadım. servis kağıtlarını saklıyorum. yani yaşadım sorunların hepsi belgeli.. bu marka kombi düşünenlere çok iyi araştırarak almalarını tavsiye ediyorum.

  Cevapla

  hero810

  17 Aralık 2012 Pazartesi - 16:06

  ha sen yaptın bu kombileri odtü den mezun olunca cok biliniyo ozaman kombiler arza yapmıyomu senin gibiler tüketici haklarına verdikmi nedensa hep biz haklı cıkıyoz onada bişey bulursun nerden mezun oldum demiştinn:)),

  Cevapla

murat yılmaz

02 Ocak 2012 Pazartesi - 02:04

Bunun yerine aynı paraya keşke eca kombi alsaydım nasıl bir kombi anlamadım

Cevapla

CENK

20 Aralık 2011 Salı - 08:51

Öncelikle 2009 yılından beri ferroli kombi kullanısıyım. şu ana kadar hiç memnun kalmadım. Şikayetlerimi tek tek yazmak ve paylaşmak istiyorum.

1-İlk arıza kombi kurulurken gerçekleşti. parçayı değiştirmeden çalışmadı. değişen parçanın hangisi olduğumu bilmiyorum açıkçası.
2- ikinci arıza 6 ay sonra gerçekleşti. 3 yollu vanası tıkanmış. önce temizlenerek sorun giderildi. ancak en az iki kez daha aynı arıza yapınca 3 yollu vanası değiştirildi.
3- oda termostatı ve dış hava sensörü taktırmama rağmen hem ısınamadım hemde hiç tasaarruf yapamadım.
4- sıcak suyum yeterli düzeyde ısınmıyordu servis çağırdım. gelen servis basınç uygulayarak bütün sıcak su gelen musluk bataryaları mı kullanılamaz derecede patlattılar. en az 150 tl musluk bataryası masrafım ayrıca oldu. ayrıca o gün o sekilde bırakıp gittiler günlerden cumartesi saat : 19:00 yani patlak musluk ve bozuk kombi ve suyu ana vanadan kapatmadan hiçbir musluk kullanılamaz durumda… ve cumartesi akşamı kimi bulup kime yaptırırsınız..
5- sıcak su sorunum için ayrıca su basınç regülatörü istendi taktırdım.
6- genel merkezlerini defalarca aradım. ilgilenme konusunda sıkıntı yaşamadım fakat kombimin yeni sıfır bir kombi ile değiştirilmesini defalarca talep ettim tabi ki garanti süresi dolmamışken kabul ettiremedim.
7-gelen servis elemanlarının bazıları çok yetersiz kombiler hakkında bilgi sahibi değil. ayrıca garanti süresi içerinde müdahale etmelerine rağmen 20 tl ücret talep ettiler.
8- bunların hepsini 2009 nisan ayı ile 2011 nisan ayı gibi bir süre zaarfında yaşadım.
9- kombimin modeli divatop f20

sonuç olarak şunu söylemek istiyorum. ben bu sorunları yaşadım diye sizlerde yaşar mısınız bilmiyorum. ama kesinlikle bu marka kombiyi en ince ayrıntısına kadar araştırmadan almayın.

benim için ferroli kombi artık bitmiştir.

5-

Cevapla

conif

18 Kasım 2011 Cuma - 03:16

son olarak diyeceğim şudurki ferroli almak isterseniz işinizi sağlama alıp tüm yasal işlemleri imza altına almadan sakın ama sakın ferroli ürün almayın bir sorun yaşarsanız bayileri ile asla ve asla cözüm merkezleri yok

Cevapla

conif

18 Kasım 2011 Cuma - 03:13

değerli arkadaşlar ferroli güvenilir bir isim diye aldım ama almaz olsaydım bayisi ile pazarlık edip 2000 tl ya anlaştık ama bayi madurum diye 222 tl da gaz açtırma bedeli diye bir para istedi kiracım madur olmasın diye havale ettim yetmedi şalter bdeli içinde ayrıca para istemekte bölge müdürlüğüne aksettirdim durumu doğrusu ilgilenmediler bile genel müdürlüğü istanbulu aradım ama malisefg yine ilgilenen yok anlayacağınız alırsanız bir sorun yaşarsanızda asla muhatap bulamazsınız siz siz olun taktırmadan evvel mutlaka sözleşme imzalayın rürnün cinsine kullanılacak malzemenin detayına metresine takılacak ürünün adedine herşeyine varana kadar mutlaka yazın yoksa arkanızdan olmadık ödemeler isterler bilginiz olsun ürün kalitesine gelincede henüz kullanım aşamasındayız bu yüzden bilmiyoruz

Cevapla

murat21

13 Kasım 2011 Pazar - 13:30

ferroli 5 yıl garantili diye aldık bin pişman olduk.Montaj sırasında küçük bir parçası eksik çıktı bizi yaklaşık 3 hafta beklettiler. gürültülü çalışıyor.şuan yeni kullanıyoz bakalım ne olcak…

Cevapla

fatih

25 Eylül 2011 Pazar - 05:14

gürültülü deil normal çalışması o italyan teknolojisi onca insan ferroli kullanıyo nerde eca hiç görmedim ben saçmalamayın ayrıca ferroli kullananlardan hiç şikayet gelmedi adam akıllı kullanmıyosanız onlar napsın ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Cevapla

enver göktay

24 Eylül 2011 Cumartesi - 00:57

gürültülü calışıyor biraz bana öyle geliyor …bu paraya keşke eca alsaydım…

Cevapla

ceyda göksel

08 Eylül 2011 Perşembe - 04:29

tek yorumum kesinlikle yaklaşmayın …bin pişmanım

Cevapla

demir43

21 Ağustos 2011 Pazar - 13:50

amannn uzak durun 5 yıl garantili diye aldık …5 ay sürmedi ..

Cevapla

fatih

05 Haziran 2011 Pazar - 08:13

ARKADAŞLAR FERROLİ KOMBİ FİRMASI KOMBİ VE RADYATÖRLERİN İÇİNDEKİ EN KÜÇÜK PARÇAYA KADAR KENDİSİ İMAL EDİYOR.TÜRKİYEDE VE BİR ÇOK ÜLKEDE KULLANILIYOR.AFYONUN BÜYÜK SEMTLERİNDEN BİRİ OLAN SAHİPATADA FERROLİ KULLANIYOR VE SENELERDİR BU SEMTTE DOĞALGAZ VAR VE HİÇ BİR SORUNLA KARŞILAŞILMADI.Ve son olarak arif arıkan kardeşime katılıyorum.

Cevapla

büşra gümüşkaya

05 Nisan 2011 Salı - 02:33

Ben ömrü hayatımda böyle rezalet bir kombiye rastlamadım; hemen hemen hergün çağırsam gelecek 20 liği indirip gidecekler okadar yüzsüzler serviscileri de..bi ara çalışmadı sürekli arızaya geçiyordu voltajlarınız düştüğü için dediler bi regülatör taktırın düzelir eh iyi madem taktıralım, taktırdık bana mısın demedi yine çağardık servisci arkadaşlarımızı alıştılar tabi soyisme bile gerek yok isim söylesem tanıyorlar artık neyse yine geldiler -aaa bunun kartı yanmış kartııı.. tekerleği icat etti sanki herif nasıl mutlu anlatam neyse bir sabırla kartını da değiştirttim bir kaç ay sorunsuz kullandık şimdi yine arıza, geldi bizim zeki kardeşlerimiz tanıyı koydu kazanı delinmiş bu kez de sever misin sabaha mı bırakırsın.. karar verdim yeni bir kombi alacağım araştırıyorum.

Cevapla

ARİFARIKAN

10 Ocak 2011 Pazartesi - 14:06

ARKADAŞLAR OKADAR YORUM OKUDUM HİÇ MEMNUN KALMADIM FAKAT BEN AMERİKADA MASTER YAPAN BİR MÜHENDİS OLARAK BENİM AÇIMDAN EN KALİTELİ KOMBİ FERROLİ ÇUNKİ PARÇALARINDA KULLANILAN NİKELİNE KADAR ARAŞTIRDIM VE EN KALITELI FERROLİ OLARAK GÖRÜYORUM BURADA YAZILANLAR TAMAMEN KULLANICILARIN TESPİTİ FAKAT YANLIŞ VE AMATÖRCE EGER KOMBİ ALACAK ARKADAŞLAR VARSA VE REHPERE İHTİYAÇ DUYAN VARSA arif.arıkan@hotmail.com ulaşsın yada katalokta karşılaştıgı modeli maİL Atabilirsiniz bekliyorum…..

Cevapla

  Hüseyin

  25 Haziran 2011 Cumartesi - 11:27

  Şacaât arzederken kıptî sirkatin söyler… (rehper değil rehber) mühendis arkadaşım :)

  Cevapla

mümin aydın

03 Ocak 2011 Pazartesi - 09:55

bundan 4yıl önce aldım ferroli kombiyi…zaten 1 yıldır kullanamıyorum çünkü eşanjörü delinmiş 700 tl masraf çıkarttılar.benim anlayamadığım bunu insanlar açıp delmiyor nasıl bir firmadır ki malının arkasında durmuyor.yetkililer vicdanen rahat bir şekilde aldıkları parayı yiyebiliyorlarmı?hani müşteri memnuniyeti nerede?biz hiç memnun değiliz ve bu sorunla ilgilenen yüksek düzeyde bir yetkilinin bize ulaşmasını bekliyoruz..

Cevapla

yasin dinç

24 Aralık 2010 Cuma - 12:37

ben 3 sene once aldım ıkıkere arızlandı.bırınde temızledıler 1 yıl sonra sıcak su borusu deındı.500 tl masraf cıkardılar.az falanda yakmıyor katılmıyorum bırde yogusmalı olmasa nasıl olr dusunemıyorum…
bence almadan ıyı arastırın..bılgınıze….

Cevapla

Selim YILDIZ

16 Ekim 2009 Cuma - 05:12

Ben de ferroli kombi yeni aldım. Teknik servis kombiyi açmaya geldi. Ve kombi çalışmadı. Anakartı arızalıymış. Kutusundan yeni çıkan bir kombinin arızalı olması kötü birşey. Kimseye ferroli tavsye etmiyorum.

Cevapla

Yavuz CAN

22 Ağustos 2009 Cumartesi - 06:45

2 tane ferroli kombi almıştık. İlki 6 ay diğeri 10 ay sonra KART ARIZASI nedeni ile bozuldu. Üstelik servis bunun garanti dışı olduğunu ELEKTRİK kesilmesi sebebi ile oluşan bu sorundan sorıumluluk almayacaklarını bildirdi. Bir sürü masraf ve sonrasında her an bozulur endişesi. Bu markayı politikası sebebi ile tavsiye ETMİYORUM. Eğer elektrik kesintisinde arızalanıyorsa bunun önlemini almaları gereken üretici olarak onlar. Bu memlekette elektrik kesilmeyen yermi VAR?

Cevapla

Turgut GÜLSE

24 Temmuz 2009 Cuma - 01:18

1995 yılından beri Ferroli kombi kullanıyoruz. Henüz tık demedi.. ilk 10 yıl bakım yaptırmaya bile ihtiyaç duymadık.. son 4 yıldır düzenli bakım yaptırıyoruz.. Hem çok az yakıyor, hem kullanıcı dostu.. servisi de çok iyi üstelik.. kesinlikle tavsiye ediyorum.. verdiğimiz parayı kat kat çıkardı..

Cevapla

Aysel GENÇ

22 Mayıs 2009 Cuma - 08:47

8 yıldır kullanıyoruz sadece bu sene sorun çıkardı o da kızılırmaktan gelen su yüzünden ki evlerin boruları bile paslandı içinde bi parça paslanmış servisi çağırdık akşam 19:30 gibiydi ertesi gün sabahtan gelip temizleyip gittiler ve ayrıca çok az yakıyor. Kesinlikle tavsiye ederim ısısı çok güzel 50 derecenin üstüne çıkarmıyoruz gerek kalmıyor çünkü.

Cevapla

  mustafa aslan

  06 Haziran 2012 Çarşamba - 15:16

  eve ferroli taktırdık taktırmaz olaydık.iki kez tamir ettirmeme rağmen halen banyo yaparken pastörize oluyoruz.

  Cevapla